MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > WIELKOPOLSKIE > KRZYZ-WIELKOPOLSKI

Msze Krzyż Wielkopolski

2
Parafie
9
Msze w niedziele
3
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Krzyżu Wielkopolskim na mapie

Jak odprawiane są Msze w Krzyżu Wielkopolskim (Wielkopolskie)

W tygodniu

Znaleziono 3 mszy w dni powszednie w Krzyżu Wielkopolskim.

W niedzielę i święta

Znaleziono 9 mszy w niedziele w Krzyżu Wielkopolskim.

Parafie i kościoły w Krzyżu Wielkopolskim

Znaleziono parafii 2 w Krzyżu Wielkopolskim.

Opis

Krzyż Wielkopolski to niewielka miejscowość położona w województwie wielkopolskim, w Polsce. Choć nie posiada długiej historii, jest powiązana z ważnym wydarzeniem z okresu walk o niepodległość Polski.

Historia Krzyża Wielkopolskiego wiąże się z Powstaniem Wielkopolskim, które miało miejsce w latach 1918-1919. Było to zryw narodowy Polaków, mający na celu odzyskanie niepodległości i przyłączenie Wielkopolski do Polski.

W 1918 roku, podczas walk powstańczych, w miejscowości Krzyż Wielkopolski został postawiony drewniany krzyż, który stał się symbolem walki i ofiary oddanej przez powstańców. Krzyż ten przetrwał wiele lat i był miejscem pielgrzymek patriotycznych.

W 1989 roku, z inicjatywy mieszkańców, postanowiono zastąpić drewniany krzyż nowym, murowanym pomnikiem. W ten sposób powstał Pomnik Powstańców Wielkopolskich, który obecnie znajduje się w centrum miejscowości. Pomnik upamiętnia bohaterstwo i determinację powstańców wielkopolskich w walce o wolność.

Krzyż Wielkopolski, ze względu na swoją historię i powiązanie z Powstaniem Wielkopolskim, przyciąga zarówno turystów, jak i osoby zainteresowane historią Polski i patriotyzmem. Jest miejscem pamięci, które przypomina o trudach i poświęceniu, jakie przyczyniło się do odzyskania niepodległości.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: Najświętszego Serca Pana Jezusa
Łączna ilość mszy odprawianych w Krzyżu Wielkopolskim: 12 co daje średnio 6 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 5 gwiazdek


Powrót do Wielkopolskie.

Zainteresowanie profilem miasta: 3 553