MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > WIELKOPOLSKIE > BIECHOWO > PARAFIA NARODZENIA NMP BIECHO

Parafia Narodzenia NMP w Biechowie (Wielkopolskie)  

Kościół Narodzenia NMP

Adres parafii:
62-320 Miłosław Biechowo 12

Telefon:
+48 61 438 28 87

Msze w tej parafii i kościele

W tygodniu

  • 8:00
  • 18:00 (zimą 17:00)
W parafi pw. Narodzenia NMP. znaleziono mszy w dni powszednie: 2.

W niedzielę i święta

  • 8:30
  • 11:00
  • 16:00
W parafi pw. Narodzenia NMP znaleziono mszy niedzielnych: 3.

Dane niekompletne lub błędne? Powiadom nas!

Opis

Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

 

Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Biechowie to zabytkowy obiekt sakralny, położony w Biechowie w Polsce. Oto kilka faktów dotyczących tego kościoła:

1. Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Biechowie jest jednym z najważniejszych sanktuariów maryjnych w Polsce.

2. Świątynia została zbudowana w stylu gotyckim w XIV wieku i jest jednym z najlepiej zachowanych tego typu obiektów w kraju.

3. Kościół w Biechowie jest miejscem kultu i pielgrzymek, a w szczególności słynie z czczenia cudownego obrazu Matki Bożej Biechowskiej, który jest przedstawieniem Maryi z Dzieciątkiem Jezus.

4. Każdego roku w Biechowie odbywają się uroczystości religijne związane z Narodzeniem Najświętszej Maryi Panny, przyciągające liczne rzesze wiernych z Polski i zagranicy.

5. Kościół posiada bogate wyposażenie i zdobienia, w tym ołtarze, freski, rzeźby oraz witraże, które stanowią przykład sztuki sakralnej.

6. Wokół kościoła w Biechowie znajduje się również klasztor oo. Paulinów, którzy opiekują się sanktuarium i sprawują opiekę duchową nad pielgrzymami.

7. Kościół Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Biechowie jest wpisany na listę Pomników Historii, co podkreśla jego wartość historyczną i kulturalną. To miejsce ma duże znaczenie dla pielgrzymów i wiernych, którzy przybywają tu, aby oddać cześć Matce Bożej i prosić o jej wstawiennictwo.

Twoja opinia

Patroni

Narodzenie NMP
Kult Narodzenia Najświętszej Maryi Panny skupia się na uroczystym obchodzeniu narodzin Matki Jezusa, Maryi. W Kościele katolickim i wielu innych wyznaniach chrześcijańskich święto to przypada 8 września, kiedy to obchodzone jest Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Pozostałe parafie w Biechowie

To jedyna parafia w Biechowie.

Zainteresowanie profilem parafii: 2 456. Ostatnia aktualizacja danych: 27.06.2023. Ocena odwiedzających: 4