MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA >

Wniebowstąpienie Pańskie

PARAFIE POWIĄZANE    X
POZYCJA W POLSCE Y

Wniebowstąpienie Pańskie jest jednym z ważnych wydarzeń religijnych chrześcijaństwa, obchodzonym 40 dni po Wielkanocy. To moment, w którym według Nowego Testamentu Jezus Chrystus wznosi się do nieba w obecności swoich uczniów. Opisane jest to w Ewangelii Łukasza (24, 50-51) oraz w Dziejach Apostolskich (1, 9-11).

Według relacji biblijnej, Jezus po swoim zmartwychwstaniu spotkał się z uczniami przez 40 dni, udzielając im nauk i poleceń. Po tym czasie, na zboczu Góry Oliwnej w Jerozolimie, miał miejsce moment, kiedy Jezus unosi się do nieba. Kiedy uczniowie patrzyli w niebo, dwaj mężowie w białych szatach obiecali, że Jezus wróci tak, jak go widzieli odejść.

To wydarzenie ma fundamentalne znaczenie dla wiary chrześcijańskiej, gdyż symbolizuje triumf Chrystusa nad śmiercią i grzechem oraz zapowiada jego powrót na końcu czasów. Dlatego dzień Wniebowstąpienia jest świętem obchodzonym przez wyznawców chrześcijaństwa na całym świecie, upamiętniając moment, w którym Jezus Chrystus opuścił ziemię, by zasiąść po prawicy Ojca.

Wniebowstąpienie Pańskie
Pozostali patroni parafii w Polsce