MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA >

św. Faustyna Kowalska

PARAFIE POWIĄZANE    X
POZYCJA W POLSCE Y

Święta Faustyna Kowalska, znana jako apostołka Bożego Miłosierdzia, to postać, która na stałe wpisała się w historię Kościoła katolickiego. Urodzona w 1905 roku w Głogowcu koło Łodzi, była prosta i pokorna w swoim życiu, ale pełna głębokiej duchowości. Faustyna wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie, gdzie miała wizje Jezusa i Maryi, a także otrzymała przesłanie o nieograniczonej mocy miłosierdzia Bożego.

Jest znana głównie ze swojego wspomnienia, w którym opisuje spotkania z Jezusem, który objawił jej Wizję Boskiego Miłosierdzia. Jego życie, modlitwa i praca były poświęcone służeniu Bogu i szerzeniu kultu Bożego Miłosierdzia na całym świecie.

Wspomnienia Faustyny zostały opublikowane jako "Dzienniczek", który stał się podstawą kultu Bożego Miłosierdzia. Święta Faustyna Kowalska została kanonizowana w 2000 roku przez Jana Pawła II jako pierwsza święta nowej ery i jest uznawana za apostołkę miłosierdzia Bożego.

Jej życie i praca inspirowały ludzi na całym świecie do nawrócenia, modlitwy i praktyki miłosierdzia. Jej święto obchodzone jest 5 października, a jej wpływ na współczesne społeczeństwo i religijność jest trwały i nieustający.

św. Faustyna Kowalska
Pozostali patroni parafii w Polsce