MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > WARMINSKO-MAZURSKIE > OLSZTYN > PARAFIA NAJśWIęTSZEJ MARYI PANNY KRóLOWEJ POLSKI I ŚWIęTYCH ARCHANIOłóW MICHAłA, RAFAłA I GABRIELA OLSZT

Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela w Olsztynie (Warmińsko-mazurskie)  

Kościół Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

Adres parafii:
ul. Kromera 2A 10-130 Olsztyn

Telefon:
+48 89 652 12 44

Msze w tej parafii i kościele

W tygodniu

  • 10:00
  • 18:00
W parafi pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela. znaleziono mszy w dni powszednie: 2.

W niedzielę i święta

  • 8:00
  • 10:00
  • 12:00
  • 18:00
W parafi pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętych Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela znaleziono mszy niedzielnych: 4.

Dane niekompletne lub błędne? Powiadom nas!

Opis

Twoja opinia

Patroni

św. Michał Archanioł
Święty Michał Archanioł to postać biblijna, jeden z najsilniejszych archaniołów w chrześcijaństwie, często przedstawiany jako obrońca wiary i zwycięzca nad siłami zła. Jego imię w języku hebrajskim oznacza "Kto jak Bóg", co symbolizuje jego oddanie i służbę Bogu. W kulturze chrześcijańskiej jest czczony jako strażnik, patron i opiekun, a także jako przeciwnik szatana. Jego postać pojawia się w różnych religiach i wierzeniach, symbolizując odwagę, siłę oraz ochronę.

Matka Boża Królowej Polska
Kult Matki Boskiej Królowej Polski wywodzi się z długiej tradycji religijnej w Polsce, będąc nieodłączną częścią życia duchowego narodu. Maryja pod tym tytułem jest szczególnie czczona jako patronka Polski i Polaków.

św. Archanioł Rafał
Święty Archanioł Rafał jest jednym z trzech archaniołów wymienionych w Biblii. W tradycji chrześcijańskiej jest uważany za archanioła, który jest stróżem podróżujących, uzdrowicielem oraz opiekunem małżeństw. Jego imię oznacza "Bóg uzdrawia". 

św. Archanioł Gabriel
Święty Archanioł Gabriel jest ważną postacią w tradycji chrześcijańskiej, zwłaszcza w judaizmie, chrześcijaństwie i islamie. Jego imię oznacza "Boży zwiastun". W Nowym Testamencie jest opisany jako anioł, który zwiastuje narodzenie Jezusa Chrystusa Matce Bożej.

Pozostałe parafie w Olsztynie

Znaleziono 21 innych parafii w Olsztynie.

Zainteresowanie profilem parafii: 1 849. Ostatnia aktualizacja danych: 03.04.2020. Ocena odwiedzających: 5