MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > SLASKIE > JASTRZEBIE-ZDROJ > PARAFIA MIłOSIERDZIA BOżEGO JASTRZęBIE-ZDR

Parafia Miłosierdzia Bożego w Jastrzębiu-Zdroju (Śląskie)  

Kościół Miłosierdzia Bożego

Adres parafii:
Al. Józefa Piłsudskiego 62, 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Telefon:
+48 32 471 49 81

Msze w tej parafii i kościele

W tygodniu

  • 7:00
  • 8:15
  • 18:00
W parafi pw. Miłosierdzia Bożego. znaleziono mszy w dni powszednie: 3.

W niedzielę i święta

  • 7:30
  • 9:00
  • 12:00
  • 18:00
W parafi pw. Miłosierdzia Bożego znaleziono mszy niedzielnych: 4.

Dane niekompletne lub błędne? Powiadom nas!

Opis

W pewnym spokojnym zakątku miasteczka Jastrzębie Zdrój, przy ulicach pełnych życia i codziennych historii, zaczęła się opowiadać historia nowego kościoła. Wraz z przełomem lat 80. i 90. rozpoczęła się budowa tej świątyni, która miała być sercem dla nowej parafii, zbudowanej w dniu 19 sierpnia 1984 roku.

Planowanie tego kościoła zaczęło się na jesieni 1982 roku. Mieszkańcy Osiedla IV z Jastrzębia Zdroju pragnęli miejsca modlitwy i duchowego wsparcia w swojej okolicy. Pierwszym budowniczym, pełnym zapału i nadziei, został ksiądz Stefan Brommer. Niestety, tragiczny wypadek samochodowy zabrał go 22 listopada 1983 roku. Ksiądz Józef Fronczek, przejmując pałeczkę, kontynuował tę misję. 

W maju 1984 roku otrzymano pozwolenie na budowę, a prace ruszyły natychmiast. Równolegle z budową kościoła rozwijała się także budowa domu katechetycznego i probostwa. Kamień węgielny, symbol nowego początku, wmurował biskup Damian Zimoń 7 kwietnia 1991 roku. On także, 12 września 1993 roku, dokonał uroczystego poświęcenia kościoła.

Architektem tego dzieła był inżynier Mieczysław Król, a po nim inżynier Franciszek Klimek i inżynier Robert Szota. To oni wzbudzili w kamieniu, drewnie i szkle duszę tej świątyni.

Parafia, choć młoda, szybko stawała się sercem społeczności. Jej obszar obejmował ulice Harcerską, Katowicką, Krakowską, Miodową, Północną, a także fragmenty ulic Turystycznej, Wrzosowej i Zielonej. Wraz z rosnącym życiem parafialnym liczba mieszkańców wzrastała - 11 280 osób, w tym 10 585 katolików, wspólnie tworząc bliskość i duchową więź w tym wspólnym domu modlitwy.

Twoja opinia

Media

Patroni

Miłosierdzia Bożego
Kult Miłosierdzia Bożego, zapoczątkowany przez objawienia, które według wierzeń otrzymała święta Siostra Faustyna Kowalska, stanowi istotny element religijnego życia w Kościele katolickim. Wierzenia te oparte są na objawieniach Siostry Faustyny z lat 30. XX wieku, w trakcie których miała otrzymać orędzie o wielkiej miłości Bożej i potrzebie niesienia miłosierdzia bliźniemu.

Pozostałe parafie w Jastrzębiu-Zdroju

Znaleziono 13 innych parafii w Jastrzębiu-Zdroju.

Zainteresowanie profilem parafii: 18 907. Ostatnia aktualizacja danych: 17.11.2023. Ocena odwiedzających: 4.09091