MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > POMORSKIE > PUCK

Msze Puck

2
Parafie
10
Msze w niedziele
5
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Pucku na mapie

Jak odprawiane są Msze w Pucku (Pomorskie)

W tygodniu

Znaleziono 5 mszy w dni powszednie w Pucku.

W niedzielę i święta

Znaleziono 10 mszy w niedziele w Pucku.

Parafie i kościoły w Pucku

Znaleziono parafii 2 w Pucku.

Opis

Siedziba powiatu, miasto ponad 10 tysięczne. Prawo miejskie uzyskało w 1348 roku. Puck, miasto nadmorskie o burzliwej przeszłości i urokliwych pejzażach, kusi swoją historią i malowniczym położeniem. Położone na półwyspie Helskim między Zatoką Pucką a Zatoką Gdańską, to miejsce o bogatej historii, a zarazem tchnące współczesnością.

Zanim stało się popularnym kurortem nadmorskim, Puck wyrósł z tradycji rybackiej i morskiej. Jego kultura przesiąknięta jest historią bałtyckiej żeglugi i dumnym dziedzictwem rybackiego rzemiosła, co daje mu niepowtarzalny charakter. Głównym punktem w Pucku jest malownicze stare miasto, gdzie zachowały się historyczne kamienice i wąskie uliczki z romantycznymi kawiarniami. Warto zwiedzić tamtejszy rynek, na którym tętni życie od pokoleń.

Przywilejem Pucka jest także jego doskonała lokalizacja nad morzem. Szerokie, piaszczyste plaże zachęcają do leniwego wylegiwania się i uprawiania różnorodnych sportów wodnych. Dla tych, którzy pragną spokoju i ucieczki od zgiełku, są tu także malownicze klify i wybrzeża, które kuszą swoim urokiem. Współczesne oblicze Pucka to także rozwijające się ośrodki turystyczne, liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych oraz nowoczesna infrastruktura zapewniająca wygodę i przyjemność pobytu.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: Św. Apostołów Piotra i Pawła
Łączna ilość mszy odprawianych w Pucku: 15 co daje średnio 7.5 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 4.69 gwiazdek


Powrót do Pomorskie.

Zainteresowanie profilem miasta: 5 339