MIASTA - WOJEWÓDZTWA - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > PODLASKIE > BIELSK-PODLASKI

Msze Bielsk Podlaski

4
Parafie
19
Msze w niedziele
9
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Bielsku Podlaskim na mapie

Jak odprawiane są Msze w Bielsku Podlaskim (Podlaskie)

W tygodniu

Znaleziono 9 mszy w dni powszednie w Bielsku Podlaskim.

W niedzielę i święta

Znaleziono 19 mszy w niedziele w Bielsku Podlaskim.

Parafie i kościoły w Bielsku Podlaskim

Znaleziono parafii 4 w Bielsku Podlaskim.

Opis

Bielsk Podlaski to urokliwe miasto położone w północno-wschodniej Polsce, w województwie podlaskim. Znajduje się ono na pograniczu Kotliny Biebrzańskiej i Wysoczyzny Bielskiej, w dolinie rzeki Biała. Historia miasta ma swój początek w średniowieczu i związana jest z Księstwem Mazowieckim.

Jego rozwój związany był z handlem, rzemiosłem i różnorodną działalnością gospodarczą. W czasach staropolskich miasto stanowiło ważny ośrodek na szlaku handlowym, co przyczyniło się do jego dynamicznego rozwoju.

Współcześnie Bielsk Podlaski to miasto pełne kontrastów – łączy w sobie starą, zabytkową architekturę z nowoczesnymi elementami. Znajdują się tu liczne zabytki historyczne, takie jak kościoły, dawne budynki ratusza czy rezydencje magnackie, które stanowią świadectwo dawnych dziejów miasta. 

Oprócz bogatej historii, Bielsk Podlaski oferuje również malownicze krajobrazy i atrakcyjne tereny dla turystów. Bliskość rzeki Biała, parki czy rezerwaty przyrody zachęcają do aktywnego wypoczynku na łonie natury. Miasto stawia także na rozwój kulturalny, organizując liczne wydarzenia artystyczne i kulturalne, które przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów z innych regionów.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: Matki Bożej z Góry Karmel
Łączna ilość mszy odprawianych w Bielsku Podlaskim: 29 co daje średnio 7.25 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 4.64 gwiazdek


Powrót do Podlaskie.

Zainteresowanie profilem miasta: 3 132