MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > PODKARPACKIE > PRZEMYSL

Msze Przemyśl

16
Parafie
86
Msze w niedziele
39
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Przemyślu na mapie

Jak odprawiane są Msze w Przemyślu (Podkarpackie)

W tygodniu

Znaleziono 39 mszy w dni powszednie w Przemyślu.

W niedzielę i święta

Znaleziono 86 mszy w niedziele w Przemyślu.

Parafie i kościoły w Przemyślu

Znaleziono parafii 16 w Przemyślu.

Opis

Miasto na wschodzie kraju, prawa miejkie otrzymało w 1389 roku. Posiada około 60 tysięcy mieszkańców. Przemyśl, położony w południowo-wschodniej Polsce, jest jednym z najstarszych miast w kraju. To urokliwe miasto leży nad rzeką San, blisko granicy z Ukrainą. Oparty na długiej i bogatej historii, Przemyśl oferuje mieszkańcom i turystom zabytki architektury, kulturę oraz piękną okolicę.

Jego historyczne centrum to miejsce, w którym można zobaczyć średniowieczne mury obronne oraz pozostałości zamku. Zamek przemyślański to jedna z ikon miasta, budowla świadcząca o długiej historii i zawiłych losach regionu. Różnorodność stylów architektonicznych - od gotyku przez renesans po barok - tworzy unikalną atmosferę tego miejsca.

Przemyśl odgrywa także ważną rolę w rozwoju kulturalnym regionu. Miasto gości liczne wydarzenia artystyczne, festiwale muzyczne, teatralne oraz różnorodne wystawy. Dla miłośników historii i sztuki Przemyśl oferuje także liczne muzea i galerie, prezentujące cenne eksponaty i przekazujące historię tego regionu.

Lokalizacja Przemyśla, położona na trasach komunikacyjnych, stawia je również jako ważny węzeł komunikacyjny, co przyczynia się do rozwoju gospodarczego miasta. Obszary rekreacyjne nad rzeką San i otaczające tereny zielone oferują mieszkańcom i turystom możliwość relaksu oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: św. Antoniego Padewskiego
Łączna ilość mszy odprawianych w Przemyślu: 126 co daje średnio 7.88 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 4.77 gwiazdek


Powrót do Podkarpackie.

Zainteresowanie profilem miasta: 6 970