MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > PODKARPACKIE > DUKLA

Msze Dukla

2
Parafie
9
Msze w niedziele
6
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Dukli na mapie

Jak odprawiane są Msze w Dukli (Podkarpackie)

W tygodniu

Znaleziono 6 mszy w dni powszednie w Dukli.

W niedzielę i święta

Znaleziono 9 mszy w niedziele w Dukli.

Parafie i kościoły w Dukli

Znaleziono parafii 2 w Dukli.

Opis

Dukla to urokliwe miasteczko położone w Polsce, w województwie podkarpackim, które zapiera dech w piersiach swoimi malowniczymi krajobrazami i bogatą historią. Otoczone górami, w szczególności Bieszczadami, to miejsce, gdzie natura przeplata się z kulturą.

Historia Dukli sięga średniowiecza. Zamek w Dukli, choć obecnie w ruinie, nadal wywołuje zachwyt i tchnie duchem minionych wieków. Dawniej stanowił on jeden z kluczowych punktów obronnych w regionie, a jego historię można odczytać z jego zabytkowych murów.

Miasto słynie również z sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, które przyciąga pielgrzymów z różnych zakątków kraju. Dukla jest również miejscem wielu innych wydarzeń religijnych, co czyni je ważnym punktem na mapie kulturalnej Polski.

Oprócz historii i duchowości, Dukla oferuje również wspaniałe tereny rekreacyjne. Malownicze widoki, górskie szlaki turystyczne i rzeki sprzyjają aktywnemu wypoczynkowi. Park Krajobrazowy Pogórza Przemyskiego oraz pobliskie Góry Słonne to raj dla miłośników pieszych wędrówek i sportów wodnych.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: św. Marii Magdaleny
Łączna ilość mszy odprawianych w Dukli: 15 co daje średnio 7.5 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 5 gwiazdek


Powrót do Podkarpackie.

Zainteresowanie profilem miasta: 3 386