MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > MALOPOLSKIE > MYSLENICE

Msze Myślenice

3
Parafie
18
Msze w niedziele
6
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Myślenicach na mapie

Jak odprawiane są Msze w Myślenicach (Małopolskie)

W tygodniu

Znaleziono 6 mszy w dni powszednie w Myślenicach.

W niedzielę i święta

Znaleziono 18 mszy w niedziele w Myślenicach.

Parafie i kościoły w Myślenicach

Znaleziono parafii 3 w Myślenicach.

Opis

Myślenice to miasto w południowej Polsce, leżące w województwie małopolskim, w powiecie myślenickim. Położone jest w Kotlinie Myślenickiej, w zachodniej części Małopolski, około 30 kilometrów na południowy zachód od Krakowa. Historia Myślenic sięga średniowiecza. Pierwsze wzmianki o miejscowości pochodzą z XII wieku, kiedy to była znaczącym ośrodkiem osadnictwa na szlaku handlowym prowadzącym z Krakowa na Węgry. Miasto przez wieki rozwijało się jako ważny punkt na mapie Małopolski, a jego rozwój kulturowy i ekonomiczny związany był z historią regionu.

 

Charakterystycznym elementem krajobrazu Myślenic jest malownicze położenie nad rzeką Raba oraz u podnóża Beskidu Makowskiego. To atrakcyjne geograficznie miejsce sprzyja rozwojowi turystyki i rekreacji, szczególnie dla miłośników pieszych wędrówek, turystyki rowerowej czy spływów kajakowych. Okolica oferuje także możliwość aktywnego wypoczynku w otoczeniu przyrody, z uwagi na liczne szlaki turystyczne oraz rezerwaty przyrody w okolicach Myślenic.

 

Historia kulturalna miasta jest ściśle związana z licznymi zabytkami, wśród których wyróżnia się m.in. Kościół św. Bartłomieja Apostoła z XIV wieku oraz pozostałości dawnego zamku Kazimierzowskiego. Myślenice to również miejsce upamiętniające postać Jana Matejki, wybitnego polskiego malarza, który urodził się w pobliskiej wsi Krzesławice, a jego dom narodzinny dziś pełni funkcję muzeum, prezentując życie i twórczość artysty.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: Narodzenia NMP
Łączna ilość mszy odprawianych w Myślenicach: 24 co daje średnio 8 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 4.72 gwiazdek


Powrót do Małopolskie.

Zainteresowanie profilem miasta: 3 758