MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > MALOPOLSKIE > KALWARIA-ZEBRZYDOWSKA

Msze Kalwaria Zebrzydowska

1
Parafie
6
Msze w niedziele
3
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Kalwarii Zebrzydowskiej na mapie

Jak odprawiane są Msze w Kalwarii Zebrzydowskiej (Małopolskie)

W tygodniu

Znaleziono 3 mszy w dni powszednie w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W niedzielę i święta

Znaleziono 6 mszy w niedziele w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Parafie i kościoły w Kalwarii Zebrzydowskiej

Znaleziono jedną parafię w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Opis

Kalwaria Zebrzydowska to znaczące miejsce pielgrzymkowe w Polsce, położone w Małopolsce, około 40 km na zachód od Krakowa. Jest to sanktuarium maryjne oraz pasyjno-maryjne, słynące z ogromnego znaczenia religijnego i historycznego. Powstała w XVI wieku jako miejsce upamiętnienia męki Jezusa Chrystusa.

Historia Kalwarii Zebrzydowskiej zaczęła się od fundacji Sebastiana Lubomirskiego, który rozpoczął budowę stacji drogi krzyżowej w latach 1601-1604. Kalwaria miała przypominać pielgrzymom świętą ziemię i miejsca związane z męką Chrystusa. W kolejnych latach nastąpiło rozbudowanie kompleksu o kolejne kaplice, stacje oraz kościoły. 

Centralnym punktem jest Bazylika Matki Bożej Anielskiej, będąca celem wielu pielgrzymek. Kalwaria składa się z kaplic, stacji drogi krzyżowej, a także kościołów i klasztoru, które tworzą wyjątkowy, symboliczny i mistyczny krajobraz. Jest to miejsce modlitwy i kontemplacji, a szczególnie odwiedzane w okresie Wielkiego Tygodnia i okolic Wielkanocy.

Kalwaria Zebrzydowska jest również wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako cenny przykład barokowej architektury sakralnej, a jej piękno i duchowość przyciągają zarówno pielgrzymów, jak i turystów z różnych stron świata.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: św. Józefa
Łączna ilość mszy odprawianych w Kalwarii Zebrzydowskiej: 9 co daje średnio 9 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 5 gwiazdek


Powrót do Małopolskie.

Zainteresowanie profilem miasta: 3 480