MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > LODZKIE > RZASNIA > PARAFIA ŚWIęTEGO KAZIMIERZA, ŚWIęTEGO JóZEFA OBLUBIEńCA NAJśWIęTSZEJ MARYI PANNY I PRZEMIENIENIA PAńSKIEGO RZąśN

Parafia Świętego Kazimierza, Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Przemienienia Pańskiego w Rząśnicy (Łódzkie)  

Kościół Świętego Kazimierza, Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Przemienienia Pańskiego

Adres parafii:
Stróża 54, 98-332 Rząśnia

Telefon:
+48 44 631 77 37

Msze w tej parafii i kościele

W tygodniu

Niestety nie znaleziono żadnej mszy w Rząśnicy w dni powszednie.

W niedzielę i święta

Niestety nie znaleziono żadnej mszy niedzielnej w Rząśnicy.

Dane niekompletne lub błędne? Powiadom nas!

Opis

Twoja opinia

Patroni

św. Kazimierz
Święty Kazimierz, patron Polski i Litwy, jest postacią niezwykle ważną zarówno dla historii, jak i kultury obu krajów. Urodzony w 1458 roku, był synem króla Polski Kazimierza IV Jagiellończyka oraz Elżbiety Habsburżanki. Jego życie było wyjątkowe nie tylko ze względu na pozycję rodową, ale przede wszystkim przez głęboką wiarę i oddanie służbie Bogu i społeczeństwu. 

Przemienienia Pańskiego
Przemienienie Pańskie, obchodzone przez Kościół katolicki 6 sierpnia, jest jednym z najważniejszych świąt chrześcijańskich upamiętniających biblijne wydarzenie z życia Jezusa Chrystusa. Moment ten opisany jest w Ewangelii św. Mateusza, św. Marka oraz św. Łukasza. To przeżycie, gdzie Jezus w obecności trzech swoich uczniów - Piotra, Jakuba i Jana, doświadczył niewyobrażalnej chwały boskiej.

św. Józef - Oblubieniec NMP - Rzemieślnik
Święty Józef, uznawany za patrona Kościoła katolickiego i opiekuna rodziny, jest postacią centralną w Nowym Testamencie. Przybrany ojciec Jezusa Chrystusa, jest postacią niezwykle ważną zarówno w teologii chrześcijańskiej, jak i w kulturze ludowej. W Ewangelii jest opisany jako cichy, pokorny cieśla, z zawodu rzemieślnik, który wziął Maryję za swoją żonę, choć zdawał sobie sprawę z jej wyjątkowej roli w planie zbawienia.

Pozostałe parafie w Rząśnicy

Znaleziono jedną inną parafię w Rząśnicy.

Zainteresowanie profilem parafii: 2 256. Ocena odwiedzających: 5