MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > KUJAWSKO-POMORSKIE > GRUDZIADZ

Msze Grudziądz

10
Parafie
59
Msze w niedziele
25
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Grudziądzu na mapie

Jak odprawiane są Msze w Grudziądzu (Kujawsko-Pomorskie)

W tygodniu

Znaleziono 25 mszy w dni powszednie w Grudziądzu.

W niedzielę i święta

Znaleziono 59 mszy w niedziele w Grudziądzu.

Parafie i kościoły w Grudziądzu

Znaleziono parafii 10 w Grudziądzu.

Opis

Grudziądz to jedno z największych miasto województwa Kujawsko- Pomorskiego. Posada wiele ciekawych zabytków. Z dużych miast regionu jest wysuniętę najbardziej na północ, nieopodal przechodzi autostrada A2. Jest jendym z najmniejszych miast w Polsce z działającą siecią tramwajową. Widok na Stare Miasto do strony Wisly jest jednym z piękniejszych w Polsce. Posiada wiele gotyckich zabytków.

Grudziądz, osadzony na brzegu Wisły, to barwna i pełna historii oaza województwa kujawsko-pomorskiego. Liczący około 96 tysięcy mieszkańców, miasto to stanowi prawdziwe centrum kultury, wzbogacone bogatym dziedzictwem z przeszłości.

Przez wiele stuleci Grudziądz utkany był z historii, a dzisiaj ujawnia swoje tajemnice poprzez zachowane zabytki. Zaskakujący w swoim uroku, Ratusz Miejski, który jest symbolem miasta, prezentuje się jako monumentalny budynek, świadczący o dawnych czasach i architekturze minionych epok. Kościół św. Mikołaja, wzniesiony w XIII wieku, odsłania swoją piękną gotycką architekturę. Wojewódzka i hanzeatycka przeszłość miasta przeplata się z unikalnymi zabytkami, które zdobią tereny Grudziądza. Szczególnie cenne są pozostałości gotyckiego kościoła św. Krzyża, figura św. Jana Nepomucena, pochodząca z XVIII wieku, czy starodawne mury obronne, które kryją w sobie historię minionych epok.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: św. Mikołaja
Łączna ilość mszy odprawianych w Grudziądzu: 84 co daje średnio 8.4 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 4.88 gwiazdek


Powrót do Kujawsko-Pomorskie.

Zainteresowanie profilem miasta: 20 495