MIASTA - NA ŻYWO - KONTAKT
STRONA GŁÓWNA > DOLNOSLASKIE > MILICZ

Msze Milicz

3
Parafie
16
Msze w niedziele
7
Pozostałe Msze

Parafie i kościoły w Miliczu na mapie

Jak odprawiane są Msze w Miliczu (Dolnośląskie)

W tygodniu

Znaleziono 7 mszy w dni powszednie w Miliczu.

W niedzielę i święta

Znaleziono 16 mszy w niedziele w Miliczu.

Parafie i kościoły w Miliczu

Znaleziono parafii 3 w Miliczu.

Opis

Założone jeszcze w XII wieku. Prawa miejskie od 1245 roku. Posiada ponad 11 tysięcy mieszkańców i kilka ciekawych zabytków. Milicz, znane również jako "Ptasi Raj", to malownicze miasto położone województwo dolnośląskie, które zachwyca swoją przyrodniczą urodą i historycznymi skarbami.

Ptasi Raj: Milicz słynie z obszarów podmokłych i stawów, które przyciągają wielu miłośników ornitologii. To raj dla ptaków, gdzie można obserwować różnorodne gatunki ptaków, w tym żurawie, kaczki i bociany. Stawy Milickie: Ten kompleks stawów i terenów wodno-błotnych jest ważnym miejscem dla ptaków migrujących i stanowi ostoję dla wielu rzadkich gatunków. To naturalne środowisko dla ptaków wodnych i stanowi część obszaru Natura 2000.

Zamek Milicz: Barokowy zamek w centrum miasta, zbudowany w XVII wieku, obecnie pełni funkcję muzeum i jest miejscem wartym odwiedzenia. Bazylika św. Piotra i Pawła: Ta gotycka świątynia katolicka pochodzi z XIV wieku i jest ważnym miejscem kultu religijnego oraz przykładem architektury sakralnej.

Media

Statystyki

Parafia z największą liczbą Mszy: św. Michała Archanioła
Łączna ilość mszy odprawianych w Miliczu: 23 co daje średnio 7.67 Mszy na parafię.
Średnia ocena kościołów: 4.67 gwiazdek


Powrót do Dolnośląskie.

Zainteresowanie profilem miasta: 5 748